Wajdrew
Półki ścienne - nowoczesny wygląd pomieszczenia 0
Półki ścienne - nowoczesny wygląd pomieszczenia

W każdym domu można znaleźć wiszące na ścianach półki. Są to proste i funkcjonalne meble, które ułatwiają nam codzienne utrzymywanie porządku w domu. Możemy na nich ustawiać różne rzeczy – książki, pamiątki, bibeloty, zabawki czy zdjęcia w ramkach. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, od łazienki po salon. Umożliwiają trzymanie różnych rzeczy w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Kiedyś w sklepach były dostępne tylko proste deski, które spełniały funkcję półek, ale dzisiaj mamy o wiele większy wybór. Półki mogą mieć różną długość i głębokość, różnić się kolorami oraz kształtem.


Oto kilka propozycji na to, jak wykorzystać półki do stworzenia bardzo nowoczesnego wnętrza:


Półki we wnęce – jeśli w domu masz niezabudowaną wnękę, to można ją wykorzystać do montażu półek ściennych. Powieszone jedna pod drugą stworzą niezwykle praktyczne miejsce do trzymania różnych przedmiotów. Na najwyższych półkach można ułożyć rzeczy, które są niebezpieczne dla małych domowników. W ten sposób będziemy mieć gwarancję, że nie dostaną się w niepowołane ręce.


Półkowa szachownica – na wolnej niezagospodarowanej ścianie można stworzyć oryginalną szachownicę z półek ściennych. Niektóre z nich można dodatkowo podświetlić, aby efekt był jeszcze ciekawszy. Taka szachownica daje nam dużo miejsca na układanie rzeczy. Jest to świetny sposób na nowoczesną biblioteczkę.


Dużo małych półek – najlepiej wykorzystać do tego białe półki w kształcie kwadratów oraz prostokątów. Należy je powiesić luźno na ścianie, tak aby sprawiały wrażenie chaotycznie rozrzuconych po wolnej przestrzeni. Taka aranżacja ściany sprawi, że każde wnętrze będzie znacznie atrakcyjniejsze wizualnie.


Ekspozycja zdjęć – na specjalnych niewielkich półkach ściennych można zorganizować bardzo efektowną ekspozycję zdjęć w ramkach. Ramki należy ustawić na nich jedna obok drugiej – taka forma galerii zdjęć daje nam możliwość częstych zmian, ponieważ ramki nie są bezpośrednio przymocowane do ściany. Na tego rodzaju półkach można również ustawić napis z drewnianych liter, który stanowi oryginalną ozdobę wnętrza.

 

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Drewniana Mapa Świata 2D
Drewniana Mapa Świata 2D

180,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl