Wajdrew
Drewniane litery w dziecięcym pokoju 2
Drewniane litery w dziecięcym pokoju

Urządzając dziecięcy pokój, ważną sprawą jest wybór odpowiednich dekoracji. Dziecięcy świat powinien być wypełniony różnymi bodźcami – kształtami, kolorami, znanymi postaciami z bajek czy zabawkami. Dobrze dobrane elementy ozdobne, będą nie tylko zdobiły wnętrze, ale też przykuwały uwagę malucha. Dzięki nim dziecięcy pokój stanie się magiczną krainą i miejscem, gdzie można puścić wodze fantazji.


Najpopularniejszymi ozdobami w dziecięcych pokojach są kolorowe dekoracje w formie naklejek, które można przyklejać do ścian oraz mebli. Ostatnio pojawiła się dla nich ciekawa alternatywa w postaci drewnianych liter, z których możemy ułożyć imię dziecka albo ciekawy napis. Stosując takie litery, możemy od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do świata tekstu pisanego. Zaciekawienie literami w najwcześniejszym okresie życia, może spowodować szybszą naukę czytania i zachęcić dziecko do przygody z literaturą.


Zalety liter w pokoju dziecka:


• Oswajanie dziecka z alfabetem.


• Uczenie łączenia poszczególnych liter w spójną całość.


• Nauka i zapamiętywanie kształtów liter.


• Możliwość wykorzystywania dekoracyjnych liter do zabaw językowych.


Z pomocą drewnianych literek powieszonych w dziecięcym pokoju można wciągać dziecko w wieku wczesnoszkolnym lub nawet przedszkolnym w różne zabawy językowe, które mają wielki wpływ na zasób słownictwa oraz zdolności wysławiania się malca.


Pomysłów na takie zabawy jest mnóstwo. Najpopularniejszą grą językową jest po prostu wyszukiwanie w gotowym napisie podanych przez rodzica liter. Można poprosić dziecko, żeby np. znalazło wszystkie literki M ukryte w danym wyrazie. Jeśli jest ich więcej niż jedna, to dziecko powinno policzyć ile ich jest. Wyraz wiszący na ścianie można wykorzystać też w inny sposób – od każdej litery dziecko ma ułożyć nowy wyraz, starsze dziecko można poprosić o ułożenie takich wyrazów, w których poszczególne literki będą na ostatnim miejscu.


Pamiętajmy, ze litery mogą bardzo ładnie się prezentować, a jednocześnie zawsze pełnią kulturową funkcję znaków graficznych, których dziecko będzie musiało się wcześniej czy później nauczyć – warto oszczędzić mu stresów w szkole i zacząć wesołą naukę literek już od wczesnego dzieciństwa.

Komentarze do wpisu (2)

4 czerwca 2019

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin nys.byho.wajdrew.pl.eue.fk http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

4 czerwca 2019

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin Online tdy.gxob.wajdrew.pl.ueb.nl http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

Bestsellery
Drewniana Mapa Świata 2D
Drewniana Mapa Świata 2D

180,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl