Wajdrew
Jak zaprojektować ścianę wspomnień ze zdjęciami? 0
Jak zaprojektować ścianę wspomnień ze zdjęciami?

Każda rodzina ma swoją niepowtarzalną historię. Ważne momenty w życiu często dokumentujemy zdjęciami, które potem leżą w albumach i są oglądane jedynie raz na jakiś czas. Aby móc na co dzień cieszyć się ze wspomnień utrwalonych na zdjęciach, warto zaplanować w swoim domu ścianę, na której zawisną oprawione w ramki zdjęcia. Taka ściana jest cudowną dekoracją, która przykuwa wzrok każdego gościa, a dla domowników jest niczym otwarty pamiętnik, do którego możemy sięgnąć za każdym razem, gdy tylko przechodzimy obok. W dzisiejszym wpisie znajdziecie garść porad jak zorganizować taką ścianę wspomnień, aby ciekawie się prezentowała.

 

 


1. Wybór miejsca


Na początku wybierzmy odpowiednią do tego celu ścianę. Musi być to pusta ściana sporych rozmiarów, gdyż zdjęć z roku na rok może przybywać. Najlepiej sprawdzą się dobrze widoczne ściany, galeria rodzinnych zdjęć wciśnięta w ciemny kąt lub wnękę to kiepski pomysł. Świetna do tego jest pusta ściana w salonie, idealnym miejscem jest ściana nad kanapą. Tutaj każdy domownik i gość będzie mógł oglądać nasze zdjęcia. Można wybrać także ścianę nad łóżkiem w sypialni, nad komodą albo niezagospodarowaną ścianę w przedpokoju.


2. Jak powiesić zdjęcia?


Przede wszystkim należy z dużą starannością wybierać ramki do zdjęć. To one potrafią dodatkowo podkreślić i wydobyć piękno z konkretnego zdjęcia. Ramki wieszajmy zawsze na wysokości, która daje możliwość delektowania się zdjęciami, najlepiej około 150-160 cm od podłogi. Nie wybieraj zbyt nasłonecznionej ściany, gdyż taka ekspozycja na promienie słoneczne może spowodować dość szybkie blaknięcie fotografii. Przed zawieszeniem zdjęć na ścianie warto rozłożyć sobie gotową kompozycję na podłodze i zobaczyć czy taki układ nam się podoba. Zachowuj odpowiednie odstępy między ramkami, aby zdjęcia były odpowiednio wyeksponowane.


3. Porządek albo chaos


Układ zdjęć może być precyzyjny, wtedy nasza galeria powinna zamknąć się w kształcie kwadratu albo prostokąta, a granice ramek powinny być zrównane. Ciekawą alternatywą dla takiej uporządkowanej kompozycji jest kontrolowany chaos. W takim układzie każda ramka może być inna, a zdjęcia mają sprawiać wrażenie powieszonych w danym miejscu przez przypadek, co oczywiście nie jest prawdą, gdyż ten chaos jest kontrolowany przez Wasz dobry gust i zmysł estetyczny.

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Drewniana Mapa Świata 2D
Drewniana Mapa Świata 2D

180,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl