Wajdrew
Symbolika imion wpisanych w koło 0
Symbolika imion wpisanych w koło

Symbolika koła


Okrąg i koło to doskonałość, od wieków kojarzone były z jednością wprawiającą świat w ruch. W różnych kulturach spotykamy się z kołem jako symbolem dobra i zła, przemijającego czasu, całości, a dziś nauka dowodzi, że kula jest idealnym kształtem, do którego dążą wszystkie ciała niebieskie poruszające się we wszechświecie.


Koło od wieków jest symbolem Boga, prawa, nieskończoności, wieczności, doskonałości, równowagi i harmonii. Stało się również symbolem życiodajnego słońca, które jak już dziś wiemy jest wielką kulą gazów. Pojawia się w przeróżnych ornamentach i symbolach. W kościołach można często spotkać wielkie dekoracyjne rozety w kształcie koła. Rozetowe wstążki przypinane są jako nagroda na różnych turniejach i konkursach i nieprzypadkowo mają kształt koła. Wschodnia mandala wykorzystuje także kształt koła, które jest symbolem nieba i nieskończoności.


Wykorzystanie koła w dzisiejszych czasach


Współcześnie różne firmy i przedsiębiorstwa chętnie sięgają po koło, aby umieścić w nim swoje logo. Znak firmowy zamknięty w kole zyskuje na szlachetności i znaczeniu, ponieważ okrąg jest postrzegany jako najwyższa doskonałość. Krąg zamyka się sam w sobie i zdaje się nie mieć początku ani końca. Z tych samych powodów wpisuje się w okrąg imiona nowożeńców, którzy od dnia zaślubin postrzegani są przez społeczeństwo jako jedność. Stanowią doskonałą i nierozerwalną całość. Goście weselni życzą im powodzenia, harmonii i doskonałości w ich związku, dlatego imiona zamknięte w kole wydają się być idealną weselną ozdobą, która oprócz waloru dekoracyjnego niesie ze sobą głębsze przesłanie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl