Wajdrew
Symbolika imion wpisanych w koło 0
Symbolika imion wpisanych w koło

Symbolika koła


Okrąg i koło to doskonałość, od wieków kojarzone były z jednością wprawiającą świat w ruch. W różnych kulturach spotykamy się z kołem jako symbolem dobra i zła, przemijającego czasu, całości, a dziś nauka dowodzi, że kula jest idealnym kształtem, do którego dążą wszystkie ciała niebieskie poruszające się we wszechświecie.


Koło od wieków jest symbolem Boga, prawa, nieskończoności, wieczności, doskonałości, równowagi i harmonii. Stało się również symbolem życiodajnego słońca, które jak już dziś wiemy jest wielką kulą gazów. Pojawia się w przeróżnych ornamentach i symbolach. W kościołach można często spotkać wielkie dekoracyjne rozety w kształcie koła. Rozetowe wstążki przypinane są jako nagroda na różnych turniejach i konkursach i nieprzypadkowo mają kształt koła. Wschodnia mandala wykorzystuje także kształt koła, które jest symbolem nieba i nieskończoności.


Wykorzystanie koła w dzisiejszych czasach


Współcześnie różne firmy i przedsiębiorstwa chętnie sięgają po koło, aby umieścić w nim swoje logo. Znak firmowy zamknięty w kole zyskuje na szlachetności i znaczeniu, ponieważ okrąg jest postrzegany jako najwyższa doskonałość. Krąg zamyka się sam w sobie i zdaje się nie mieć początku ani końca. Z tych samych powodów wpisuje się w okrąg imiona nowożeńców, którzy od dnia zaślubin postrzegani są przez społeczeństwo jako jedność. Stanowią doskonałą i nierozerwalną całość. Goście weselni życzą im powodzenia, harmonii i doskonałości w ich związku, dlatego imiona zamknięte w kole wydają się być idealną weselną ozdobą, która oprócz waloru dekoracyjnego niesie ze sobą głębsze przesłanie.

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
Drewniana Mapa Świata 2D
Drewniana Mapa Świata 2D

180,00 zł

Cena regularna: 200,00 zł

Najniższa cena: 180,00 zł
szt.
Ramka na zdjęcia 15x10 pion poziom
Ramka na zdjęcia 15x10 pion poziom

19,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl